UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Cz. 2.- "Rückfort" to po wojnie Mostek - tu znajdowała się do 1945 r. znana w okolicy gospoda "Zum Goldenen Anker" (Pod Złotą Kotwicą), właściciel Arthur Genzel. Przy gospodzie znajdowały się specjalne drewniane drągi, do który wiązano zaprzegi konne i bywało, że te konie godzinami tu wystawały aż ich gospodarz uraczy się jakimś mocnym trunkiem. Gospoda stała obok zachowanego do dzisiaj, pewnie najładniejszego w okolicy Elbląga - mostu zwodzonego. Naprzeciwko gospody była mała plaża nad rz. Tyną, gdzie był podest o wysokości 3 m do skoków do wody, ale młodzi chłopcy, by popisać się przed dziewczętami chętnie skakali, ale właśnie ze wspomnianego mostu! Przy gospodzie "Pod Złotą Kotwicą" znajdowała sie mała przystań dla barek pływajacych rz. Tyną (tak, tak, a obecnie transport wody jest u nas praktycznie nie znany!). Przystań ta była powiązana z przystankiem kolejowym w Jesionnej, na trasie kolejowej Elbląg-Jesionna-Markusy, Kwietniewo-Myślice-Zalewo-Olsztynek. .. .To były naprawdę piekne czasy!

erg..

Anuluj