UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Stowarzyszenie Św. Elżbiety miało swoje podwoje w gospodzie "Goldener Löwe"(Złoty Lew) przy Mostowej 26 (ostatni właściciel gospody - Klemens Schoennagel). Stowarzyszenie św. Elżbiety było aktywne w akcjach charytatywnych, kwestowało wśród bogatszy rodzin i niosło pomoc ubogim. Stowarzyszenie wspierał ostatni proboszcz parafii św. Mikołaja-Arthur Kather. Wypalona, masywna fasada gospody z czytelnym napisem "Goldener Löwe" jeszcze długo po wojnie stała przy ul. Mostowej. Najlepsza przed 1945 r. elbląska kawiarnia "Mauricio & Co" miała siedzibę przy ul. Kowalskiej 10b (d. Schmiede-Straße), a nie przy ul. Ślusarskiej. Ostatni właściciel godspody - Walter Kreuzberger. Kawiarna została wybudowana w 1801 r. przez przybyszów z Włoch.
erg.