UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Drugie pytanie również wynikające z uzasadnienia do ustawy. Ustawa jak i poprzednia przewiduje powstanie ligi zawodowej. W lidze zawodowej będą mogły występować wyłącznie kluby działające jako spółki akcyjne. Nie przewiduje się zatem rozwiązania, które umożliwia udział w lidze zawodowej klubu działającego w formie stowarzyszenia. ( tak jak działa Olimpia i co dopuszczała poprzednia ustawa). Obecnie stosowane rozwiązanie dopuszczające kluby działające w takiej formie w istocie wypacza zawodowy i profesjonalny charakter zarządzania ligą zawodową. W sytuacji gdy zostanie zorganizowana liga zawodowa kluby sportowe niebędące spółkami akcyjnymi, chcąc uczestniczyć w lidze zawodowej, będą musiały przekształcić się w spółkę akcyjną. Finansowanie przez miasto będzie mogło odbywać się poprzez kapitałowe uczestniczenie gminy w klubie sportowym działającym w formie spółki kapitałowej. Bez przekształceń nie będzie można grać w lidze zawodowej a finansowanie się skomplikowało. Czerwony


Anuluj