UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Nauczyciel to trudny zawód ale co 3 pseudo-nauczyciel powinien opuścić szeregi tego szacownego grona. Widziałam ostatnio film o francuskim nauczycielu, który pracował w małej szkółce w górach. Byłam oniemiała. Nauczyciel - mężczyzna pracował z dziećmi ze szkoły podstawowej. Ten spokojny, cudowny człowiek -uczył jak utrzymać higienę, kulturę, uczył pisać i czytać. Uczył rozumienia świata. Pokazywał inne szkoły. Uczył wiary w siebie. Rozstrzygał konflikty, uczył jak je rozwiązywać. To takie odległe od tego co obserwuje pracując w szkole. Przeraża mnie bezkarność uczniów, którzy znają tylko swoje prawa, zapominając o obowiązkach, o kulturze, o braterstwie. Czasami myślę, że szkoły są wylęgarnią chamstwa. I to nie jest wina dzieci, tylko -nasza wina. Zachłysnęliśmy się wolnością. Niebawem się udusimy!!!