UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Okręg rejencyjny (niem. Regierungs-Bezirk) - d. Prusy Wschodnie były podzielone na 4 okręgi rejencyjne: królewiecki, olsztyński, gabiński i kwidzyński. Kwidzyn jak i Elbląg należały do Prus Zachodnich, ale w wyniku Traktatu Wersalskiego ("korytarz") znalazły się w granicach prowincji wschodniopruskiej i w rejencji kwidzyńskiej. "Wzrost cen na terenach nizinnych k. Elbląga" - chyba chodzi o grunty na żuławach elbląskich? "Wzrost liczby Polaków" - należałoby się zapytać: i co z tego wynikło? Jedno jest oczywiste - Polacy bardzo szybko się. .. samogermanizowali. W plebisycie z 11 lipca 1920 r. w Olsztynie oddano 98% głosów za Niemcami, a w Olecku (Marggrabowa, Treuburg) - na Polskę oddano. .. .3 głosy! W przedwojennym Grudziądzu 85% mieszkańców stanowili Niemcy, podobnie było w Gdańsku, a w Elblągu ?
????.