UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
przed wojną Elbląg był ciekawym preznym przemyslowym miastem a dwoma wyzszymi uczelniami, mieszkala tu ludność 17 narodowości, bylo wiele restauracji i karczm z narodową kuchnią, m. in. w lesie Dębice, obecnie pieknie odrestaurowy dom z murem pruskim, a takze karczma na Gorze Chrobrego. Kilka lat po wojnie istniala jeszcze w Parku nad dolinką przy Dzikusce pewna mordownia w latach 45 - 49.Ciekawy jest fakt, że w trakcie wizyty Hitlera w Eg. , chyba w 1936 roku zostal on obrzucony kamieniami i pomidorami. Jego polityka nie byla w naszym miescie popierana