UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Mr Nur 1.Pisząc o pierwotnych planach dotyczących zabudowy Starego Miasta, miałam na myśli koncepcje dyskutowane na przełomie l. 70 i 80-tych. Jestem świadkiem redukcji tych zamierzeń. Ma Pan rację, pisząc o kilkunastu kamienicach przewidzianych do rekonstrukcji zapisanych w stosownym planie. Interesująca jest wiadomość o tym, że ma ich być "znacznie więcej", proszę podzielić się tą wiedzą. Na obecnym etapie zrealizowano ich kilka (nie liczę realizacji z l. 70-tych. ), a i to nie nazbyt ortodoksyjnie (nawet ich nie kończąc), nie wspomnę już o styropianie obłożonym licówką. Skądinąd dziwi mnie ta elbląska fascynacja styropianem, ale to temat na inną dyskusję. .. 2.Mój tekst odnosił się przede wszystkim do istotnego naruszenia historyczno-przestrzennego układu w dyskutowanej realizacji na rogu Kowalskiej i St. Rynku, najważniejszego punktu St. Miasta. Polega on na "wyjściu" budynku w strefę ulic, przed ciągłą linię zabudowy. Pomijam już fakt, że konkretnie w tym miejscu była ona nieco cofnieta wgłąb kwartału. Twierdzę, że zarówno projektant, jak i Urząd Ochrony Zabytków, który ten projekt musiał zatwierdzić nie popisali się. Sama zaś forma architekt. - choć moim zdaniem żałosna- to jednak "de gustibus". .. .

W. Rynkiewicz-Domino

Anuluj