UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Dlaczego jednak zlikwidowano przedwojenną linią Nr. 3 ? Łączyła ona okolice dzisiejszego Sądu Okręgowego i biegła dalej Zewnątrzną Groblą Młyńską (dzisiaj ul. Traugutta), Górnośląską, Agrykola i kończyła swój bieg przy słynnym lokalu Sanssouici (narożnik ul.ul. Kościuszki/Chrobrego). Była to JEDYNA linia tramwajowa w Elblągu mająca "poprzeczny przebieg" względem ukladu urbanistycznego miasta. Dzisiejsze 5 linii tramwajowych ma układ prawie że równoległy, z małymi odstępstwami. Tak więc ich przedłużanie - nie przynosi pełnego efektu. Brak takiej "porzecznej" linii tramwajowej jest b. odczuwany dzisiaj w Elblągu, tym bardzie, że miasto rozbudowuje się nie tylko w układzie północ-południe.
M.Dz.