UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Zgadza się - Czesi od klęski pod Białą Górą w 1620 r. "olewali" wszelkie konflikty i wojny, na ogół zawsze się poddawali ("Hitler wziął Hachę pod pachę" itp.). Dzisiaj mają Złotą Pragę i obszar państwa praktycznie w pierwotnych granicach. My natomiast mamy brzydką Warszawą, po wojnie nie mieliśmy prawie warstwy inteligencji (została w Katyniu, w powstaniu warszawskim, na Zachodzie itd.) i komuchy mieli wyjątkowo łatwe zadanie. My zawsze "pobrzękujemy szabelkami" (obecnie też) i m.in. z tego powodu powierzchnia dzisiejszej Polski jest mniejsza od tej sprzed 1939 r. o ok. 70.000 qkm. A przecież dostaliśmy rdzenne ziemie niemieckie, i gdyby nie one, to dzisiejsza Polska byłby mniejsza od d. Księstwa Warszawskiego.

Dragoński W.

Anuluj