UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Sz. P. Dragonski. A wolalby Pan zeby Polacy tak jak Czesi poddali sie bez walki i zachowali przepiekna Prage? My zachowalismy honor, stracilismy mury, ktore notabene w Warszawie sa nowe, moze i socrealistyczne, ale piekniejsze od gierkowskiej wielkiej plyty! Inna sprawa jest "branka" cegiel z miasta np. Elblaga. Na starych filmach widac, iz pomimo zniszczen Bulwar Elblaski mozna by odbudowac! Posune sie nawet w swoim twierdzeniu, ze wiecej znisczono powojenna rozbiorka niz samymi dzialaniami wojennymi. Ale coz zrobic. Powojenna nienawisc do Niemiec byla ogromna. Elblag byl niemieckim miastem (przynajmnije jego potega wyrosla za czasow pruskich) stad owe "macosze" traktowanie go przez wladze PRL.

Miłosnik_EB

Anuluj