UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Jakieś pomieszanie z poplątaniem - to co "loga" były na cegłach czy na budynkach ? Trochę bajdużycie. Zapewniam że 80 % cegły z Elbląga nie miało zadnych napisów a już na pewno nie "Elbing", bo tylko cegły XX wieczne były tak znakowane. Bogaci mieszczanie "loga" owszem mieli ale były to dłuższe łacińske sentencje, elementy skladowe detalu architektonicznego stanowiącego ozdobę fasad - gdzieś to widział że były napisy Elbing? i niby co wiszą one teraz w Wa-wie, czy Gdańsku? Nonsens. Pozatym Elblag i tak by rozebrano, nawet gdyby Warszawa stała i nawet gdyby Gdańsk był cały - to była akcaja polityczna, Elblag był zamało polski więc go spolszczono przez nawe arcypolskie pomysły urbanistyczne i architektoniczne, przed którymi ustąpiło to co stare prusackie i zacofane. Sporo jest otym książek więc odsyłam do lektury - nie powielajcie zabobonów, to że nie mamy substancji zabytkowej to nie był spisek nieokreślonej grupy Warszawsko-Gdańskej tylko pierwocin najaśniejszej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.


Anuluj