UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
W czerwcu 1950 roku wprowadzono zmiany w podziale administracyjnym Polski. Obok utworzenia nowych województw (ostatecznie bylo ich 17) zniesiono struktury miast na prawach powiatu. Tym samym Elbląg został włączony do powiatu elblaskiego i bezpośrednio podlegał pod Prezydium Powiatu Elbląg. Stąd w lokalnej prasie informacje dotyczyły całego powiatu, a wiadomości o wydarzeniach w takich miastach jak Elbląg uległy ograniczeniu. Stan ten powodował niezadowolenie i nawet w tamtym trudnym czasie krytyka tego była powszechna. Ostatecznie w lipcu1952 zniesiono ten stan i powrócono do tego poprzedniego. Dopiero po październiku 1956 roku rozszerzono zakres prasy lokalnej. W ramach tych działań m. in. nastąpiły zmiany organizacyjne w redakcji Głosu Wybrzeża i od września 1957 roku w Elblągu zaczęła ukazywać się wersja tego dziennika pn. Głos Elbląga. Istniał on do czerwca 1975 roku tj do czasu utworzenia nowych województw w tym Elbląskiego.
Inflok