UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Od dłuższego czasu bardzo modne i chyba opłacalne jest działanie firmy od przenosin i zamiany funkcji różnych obiektów. Czasami są to akcje amatorskie bez sprawdzenia, jak przenosiny III LO z Saperów na Browarną, by w budynku na Saperów zrobić mieszkania, Po wyprowadzce dopiero sprawdzono, że się nie da. Przeprowadza się Biblioteka Pedagogiczna ze Starówki Tzw. Pałac Ślubów w ostatnich latach miał trzy lokalizacje. O Harcerzach nie wspomnę, bo co otrzymają od Ratusza to zniszczą Parę lat temu Ratusz kupił biurowiec po PZU na Trybunalskiej, by tam przenieść Wydziały rozproszone po mieście i nic. Liczba takich pustych budynków w mieście stale rośnie. Od 3 lat spory kompleks budynków i garaży po Straży na Bema czeka na ciągle zmieniające się pomysły do dziś, także z niektórymi szkołami po reformie nie wiadomo co zrobić. A za niedługo trzy obecne siedziby Policji / Tysiąclecia, Królewiecka. Strażnicza / powiększą liczbę pustych obiektów, bo Olsztyn zaplanował nową i jedyną w mieście Komendę Policji na Lotnisku, by petenci mieli kawał drogi, a policjanci jechali 3 razy dłużej do incydentów. Całość dopełniają pustostany lokali użytkowych na 1 Maja i Starówce