UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
W sprawie elbląskiej prowadzący śledztwo oficerowie UB pułkownik Różański i pułkownik Kratko zostali skazani w 1954 roku na karę pozbawienia wolności, przy czym Różańskiego sprawę wznowiono w 1956 roku i otrzymał kolejny wyrok 15 lat pozbawienia wolności. W 1964 roku zastosowano wobec niego akt łaski. Natomiast Kratko po opuszczeniu więzienia w 1960 roku mieszkał w Warszawie, a w 1968 roku został zmuszony do wyjazdu do Izraela w ramach czystek marcowych. Ostatecznie wyjechał do Szwecji, gdzie mieszkał do śmierci. Wśród aresztowanych w tej sprawie był pracownik PUBP w Elblągu, który w 1956 roku został zrehabilitowany, ale do służby nie powrócił. Szef PUBP w Elblągu w maju 1950 roku został odwołany z tej funkcji i oddany do dyspozycji Kadr MBP. W 1954 roku został przeniesiony do służby w MO, którą zakończył w 1970 roku w byłej KWMO w Bydgoszczy.
Taki miksik