UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Ostatecznie w ramach tego planu wykonano odgruzowanie tych ulic oraz dzisiejszego Parku im. Traugutta (pozostawiono jedynie wieżę kościoła). Pozwoliło to na połączenie odcinka ulicy 12 Lutego poprzez 1 Maja z Hetmańską. Natomiast górną część tej ulicy w kierunku obecnej Królewieckiej oddano w 1958 roku. W dniu 1 maja 1951 uruchomiono nową linię tramwajową nr 3 nr biegnącą od skrzyżowania ulic Kościuszki i Agrykola przez Górnośląską, Traugutta do dzisiejszego Placu Konstytucji (zwanego placem czerwonym), a od września 1951 trasę wydłużono do Placu Słowiańskiego. Od 1952 roku od czerwca do września "3" jeździła od Placu Słowiańskiego przez ulicę Kowalską na Starówkę w okolice przystani żeglugi. Linię nr 3 zlikwidowano w 1959 roku. W latach 1962- 1964 sezonowo od czerwca do września uruchomiono ją na trasie od pętli na Saperów do przystani żeglugi. W latach 1950 do połowy lat 60 - tych w MPK utrzymywano jako uzupełnienie komunikacji taksówki miejskie. Pierwsze połączenie autobusowe uruchomiono w 1956 roku.

Podplan

Anuluj