UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Czytałem fajną opinię eksperta od inwestycji kolejowych. Z uwagi na warunki środowiskowe i gospodarcze nie widział sensu budowy połączenia kolejowego do Gdańska przez Nowy Dwór. Środowisko gleby itd. niesprzyjające a Nowy Dwór to po prostu gospodarcza dziura bez znaczenia. Do Nowego Dworu mało kto będzie jechał pociągiem tylko do Gdańska. Do skrócenie czasu podróży z Elbląga do Gdańska widzi proste rozwiązanie i stosunkowo tanie. Kolej szybkiego ruchu na istniejącej trasie po przystosowanych torach.160km/godz. Skróci czas drastycznie. Może do 30 minut? Windy na dworcu to obowiązek i aż wstyd o tym pisać. Zdrowemu ciężko podróżne toboły po schodach przeciągnąć a co tu mówić o niepełnosprawnych.
Czy