UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Dlaczego przez prawie dwa tysiące lat po śmierci Jezusa, w praktycznie całej Europie, najstarszy syn każdego możnowładcy, szkolony był na dziedzica władzy państwowej, a młodszy wysyłany był do seminarium, żeby sprawować w przyszłości władzę religijną nad prostym ludem? Kościół zawsze był największym i najsolidniejszym budynkiem w każdej gminie, a chłopstwo z lichych ruder zrzucało się potulnie na ten przepych jednej, wpływowej grupy społecznej. I jeszcze do dzisiaj tak robią i się z tego cieszą, bo im wmówili, że za potulną naiwność i uległość, będą mieli fajnie w innym, abstrakcyjnym wszechświecie. Ahahahahaa nie mogę z tego. Dwa tysiące lat i żadnych wniosków stan chłopski nie wyciągnął. Niesamowite! Ahahaha

Mezopotamczyk

Anuluj