UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Zamiast furczeć, że coś jest poniemieckie (jak większośc zabytkowej zabudowy miasta), to zaproponujcie coś co będzie równie estetyczne jak wspomniane pomniki (posągi) i jednoczesnie przypominało polskie akcenty z histoirii Elbląga - pomniki krółów którzy miasto odwiedzili (Kazimierz Jagiellończyk, Jan Olbracht, Zygmunt August, Stefan Batory, Zygmunt III Waza itd. ) lub coś ku czci powstańców listopadowych "goszczonych" tutaj w 1831 i 1832 roku. Przebywali tu m. in. generałowie Bem i Rybiński plus ok.300 oficerów. Warto może przypomnieć, że Elbląg miał status miasta królewskiego.

A.N-O

Anuluj