UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Zasadniczą przyczyną strat EPWiK nie była taryfa Wód Polskich ale brak jej aktualizacji (dla kompensaty inflacji). Wyszła tu niekompetencja zarządu EPWiK (nowy prezes Misztal), który przez trzy lata nie potrafił przeprowadzić tego procesu. Oczywiście ma tu swój wkład bierna rada nadzorcza, która przez 3 lata tolerowała ten stan. Dawno powinna dostać za to "premię". EPWiK przez te trzy lata wygenerował ponad 10 mln PLN strat. Jest to precedens w historii tej spółki. Całkowita dyskwalifikacja zarządu, rady nadzorczej i mocodawców obecnego prezesa. Wodociągi to monopol. Trzeba wiele złej woli lub kompletnej ignorancji aby w tej działalności uzyskiwać straty. Wstyd.