UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Muzeum w Elblągu jest jednostką podległą Prezydentowi Miasta, stąd on stanowi organ decyzyjny. Muzeum zostało utworzone przez miasto Elbląg w 1954 roku, a po zmianach ustrojowych nadal UM jest organem założycielskim.