UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Szkoła ta, od lipca 1949 roku do końca 1951 roku mieściła się w przedwojennym niemieckim szpitalu garnizonowym przy ówczesnej ul. Długiej 35 - obecnie od 1956 roku ul. J.A. Komeńskiego. Następnie z początkiem 1952 roku została przeniesiona do Bożkowa koło Kłodzka, a na jej miejscu 1.03.1952 roku został powołany 110 Garnizonowy Szpital Wojskowy z Przychodnią, obecnie od 2011 roku Szpital Miejski. A tak na marginesie, to w tamtym czasie bardzo poważnie rozważano założenie w Elblągu Wyższej Szkoły Rolniczej, która ostatecznie powstała 31.05.1950 roku w Olsztynie.

ad remus

Anuluj