UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
@donChichot - Onegdaj stwierdziła, że Pałac Saski został wybudowany przezRosjan i jej zdaniem w rzeczywistości niewiele ma wspólnego z polską historią. To ma być odbudowywanie polskiej kultury? Wybudowali toRosjanie w Warszawie jako nasi zaborcy. Ani to nie było nigdy historycznie związane z Polską — dodała... A Pałac Saski został wybudowany w XVIII w. na polecenie króla Polski Augusta II Sasa (zwanego Augustem II Mocnym). Jego budowa zakończyła się w 1724 r. Podczas Powstania Listopadowego w 1830 r. Pałac Saski został mocno zniszczony, a następnie kupiony przez moskiewskiego kupca, który zarządził jego rozbiórkę oraz wybudowanie nowego budynku.
echo