UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Potencjał turystyczny mamy ogromny, ale niestety zbagatelizowany. Największym osiągnięciem promocyjnym, jakie pamiętam, było zaproszenie do udziału w kampanii marketingowej EB, aktora Jean'a Reno (swoją drogą, to Hiszpan: Juan Jiménez urodzony w Maroko). Wciąż na stole leżą dwa duże tematy: 1.Elbing to nazwa miasta w USA, które zostało założone przez tutejszych (Elbląskich) zakonników, którzy zrobili referendum w sprawie nazwy (proponowano też Marienburg - Malbork).2.Henryk Mąka w książce "Piraci z Karaibów" opisał, jak Kapitan Morgan (Tak, ten widniejący na butelce rumu) pozwał elbląskiego cyrulika ze swojego okrętu, do Sądu Królewskiego Anglii, za szkalowanie go w swojej autobiografii. Był To Alexander Exquemelin, syn Teresy Borkowskiej, który wsiadł w Elblągu na niderlandzki statek i potem dołączył do ekipy Morgana. Tematy czekają na wypromowanie! Do dzieła!

Elbląski książę

Anuluj