UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Witam. Zawsze zastanawiam się skąd u nas tak wysokie mniemanie o nas? Sami sobie sprzedajemy skrzywioną historię opartą bądź o kilka wybranych wydarzeń lub o kilka wybranych postaci. Jest to efekt niestety propagandy od zakończenia II wojny światowej, gdzie starano się udowadniać, że wszystko było polskie i od Mieszka jesteśmy Polakami. Poczucie państwowości to proces trwający od około 200 lat, nie więcej. Większość społeczeństwa nie mogła sobie na to pozwolić by się w ogóle nad czymś takim zastanawiać bo byli własnością jakiegoś gospodarza regionu i to on decydował do jakiego "króla" się "przytulić", przede wszystkim albo za pieniądze albo zmuszony był sytuacją. Reszta musiała się dostosować. To MY "ustawiamy" sobie historię aby podnieść swoją wartość, ponieważ w przeszłości byliśmy nikim. Byliśmy zwykłymi zjadaczami chleba którzy musieli w ciężkiej mozolnej pracy o ten chleb "walczyć".
Arteip