UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Obniżenie godzin pracy we Francji miało na celu obniżenie stopy bezrobocia. Rząd po zawarciu porozumienia ze związkami wprowadził ten system, jednocześnie zwiększając zatrudnienie. Natomiast dopiero w 2019 roku zniesiono tam naukę w szkołIach w soboty, ktore byly wolne dla pracowników. Podobne rozwiązanie odnośnie godzin pracy zamierzano wprowadzić w Niemczech, ale nie uzyskano zgody związków zawodowych. Wydaje się, że jednak w najbliższych latach obniżenie godzin pracy będzie wprowadzane, gdyż informatyzacja wymusi ten proces. Praktycznie konieczność fizycznego udziału pracownika coraz bardziej się zmniejsza, bo jest on zastępowany przez tzw. sztuczną inteligencję.

Robochłop x10

Anuluj