UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Można się dziwić i pytać dlaczego Miasto z chwilą rozpoczęcia inwestycji przekopu nie sporządziło dla portu analiz, planów itd. Można się jeszcze bardziej dziwić dlaczego rząd ogłosił Elbląg IV Portem i rozpoczął inwestycję budowy przekopu nie mając żadnych analiz planów i propozycji rozwiązań, które by z Elbląga uczyniły IV Port. Wszystko od początku do końca w temacie przekopu jest p o j e b a n e. IV Port RP w Elblągu to bajka dla dzbanów. Ale gdyby zlikwidować Port, pogłębić tor wodny do samego Elbląga, pobudować na Starym Mieście piękną przystań dla statków turystycznych to by ten przekop na coś się przydał. Ostróda-Elbląg-Krynica Morska i na Bałtyk. Wodna turystyka. Rejsy po Zalewie na Bałtyk w powiązaniu z rejsami po pochylniach? To by wypaliło i to od zaraz.
Cz