UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

"- W przypadku pomnika, który w rozumieniu przepisów ustawy Prawo budowlane jest budowlą, nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, a jedynie zawiadomienie organu nadzoru budowlanego o zakończeniu robót budowlanych. "VS "Z przepisów ustawy Prawo budowlane wynika, że do użytkowania obiektu budowlanego można przystąpić po zawiadomieniu organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy, jeżeli organ ten, w terminie 14 dni od dnia doręczenia zawiadomienia, nie zgłosi sprzeciwu w drodze decyzji"Wynika z tego, że nie potrzebna jest zgoda, lecz trzeba odczekać 14 dni. Sytuacja wydaje się kuriozalna ale gdyby ktoś wybudował 30 m wysoki pomnik i stwierdził to tylko pomnik, możemy używać nie czekając na nadzór budowlany, wystarczy skończyć prace budowlane.


Anuluj