UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Dobre sygnały z Iranu powiadacie? Nasz wspaniały sojusznik, wzór demokracji, który dopiero w latach 60 zniósł segregację rasową we własnym kraju, nałożył sankcje gospodarcze na irańską ropę, bo Iran chciał mieć własną broń nuklearną. To oczywiste, że brak jednego z większych producentów ropy na rynku automatycznie podnosi jej cenę. Ale nie o broń i ropę tu chodzi, a o system monetarny. Iran jest jednym z niewielu krajów na świecie, który dług publiczny generuje u obywateli własnego kraju, a nie u międzynarodowych rodzin bankierskich bez ojczyzny. A to bardzo uwiera owe rodziny, bo jeszcze nie mają całego świata w swoich rękach. Jak Irańczycy zmiękną, to Polacy będą mniej płacić na stacjach. Ach, ta globalna ekonomia. ..