UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Parlament Europejski 17 grudnia 2008r. przyjął pakiet energetyczno-klimatyczny regulujący sprawy dopuszczalnych emisji gazów cieplarnianych, strat sieciowych czy obowiązku produkcji zielonej energii. Już wtedy w 2008r. określono, że po 2013r. uprawnienia do emisji wszystkich gazów cieplarnianych będą płatne i kupowane w drodze aukcji. Aby uniknąć zakupu uprawnień do emitowania szkodliwych gazów należało inwestować w ekologię. W Elblągu należało dawno temu pobudować ekologiczne źródła wytwarzania. Cena emisji nie miała by znaczenia, bo szkodliwych płatnych emisji by praktycznie nie było. Byłoby tanio. Od 14 lat każdy wiedział, że trzeba i od 14 lat wszyscy wszystko mieli w d. wierząc, że jakoś to będzie. Miasto i Energa. Traktowanie sektora energetycznego jako placu zabaw i dojną krowę dla koterii PO, PiS, samorządową czy gminną jest przyczyną drogiej energii. Przez nich trzeba teraz tak drogo płacić za uprawnienia do emisji i w konsekwencji za energię. 14 lat nic nie zrobili dla mieszkańców. I zapewniam drogo to dopiero będzie.

Cz

Anuluj