UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

@Szkowniś - Szanowny Panie - zrównanych z ziemią zabytków się nie odbudowuje. Można robić dzisiaj jedynie imitacje, bo technika budowlana poszła bardzo do przodu i to jest łatwo i to jest wszystko. Pewna pani, której w wojewódzkim mieście E. po 1975 roku, powierzono sprawy "konserwacji zabytków", tak mocno wczuła się w ten problem retrowersji, że Stare Miasto w E. wnet miało prawie dziesięcioletnią pauzę w odbudowie. I na dodatek, przejęta do żywego swoją rolą, nakazała budować na starych, zwietrzałych, niepewnych i nasiąkniętych wilgocią jak gąbka firmy "York-Auto"- fundamentach. l ta "konserwator"zabytków, po odejściu na uczelnię w wielkim mieście O. - zostawiła władzom małego Elbląga między innymi kamienną kostkę ze Strzegomia, która (na złość)i nie dość, że brzydka, to wyskakuje z podłoża i irytuje mocno skarbnika UM. Ale dzisiaj władze miasta, na szczęście, same decydują - co, gdzie i jak będzie rewitalizowane.

erg.

Anuluj