UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
drewno z Polski jest eksportowane do Chin, ceny drewna na aukcji przelicytowane o 165 lub więcej %, globalizacja, wolny handel a krajowi producenci tarcicy są pod ścianą. Chiny nie są tanie, ale są chłonnym rynkiem z dużym zasobem USD, więc teraz zamieniają bezwartościowy papier (USD )na surowce w tym drewno. Rosja szybko zablokowała sprzedaż surowca, UE w tym Polska nie jest ruchliwa i zanim cos zrobi to przemysł padnie a ceny będą kosmiczne. Tarcica jest droższa o 100% niż w marcu. Niemcy sprzedają do USA, Polska do Niemiec, handlarze drewnem do Chin, konsekwencje odczuwa rodzimy przemysł drzewny, branża budowlana i zwykły Kowalski budujący dom. Drewna w tym roku zabraknie, ceny jeszcze wzrosną choć już wzrosły dwukrotnie, taka polityka tu i teraz i nikt się tym nie martwi. Swoją drogą jak Rząd liczy inflację że wyszło 4,4% ?
drwall