UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Zakłady Schichaua w Elblągu nie produkowały pełnomorskich okrętów podwodnych. Ubooty klasy VII c wykonywała stocznia w Gdańsku, która należała do tego koncernu. W Elblągu budowano tylko tzw. miniaturowe okręty podwodne. Najpoważniejszym zadaniem w produkcji wojennej w elbląskich zakładach było zbudowanie torpedowców klasy Elbing. W latach 1939 - 1944 wyprodukowano 10 takich okrętów, z których 4 przetrwały wojnę. Zostały one przejęte przez floty wojenne Francji (2 jednostki)oraz ZSRR I USA po jednym okręcie. Ciekawostką jest fakt, że US Navy zakwalifikowała go jako niszczyciel.
Capkap I.