UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Każdy przyjeżdzsjący do Elbląga pyta się, gdzie jest Centrum. ? Oprocz Nowaczyka i Wilka, ktorzy rządzili za krotko, wszyscy poprzedni i nastepni nie chcieli rozumieć potrzeby istnienia planowo zabudowanego Srodmieścia. Producent ciastek chce sobie mieć duży plac w środku miasta, proszę bardzo, ale chce na innych zasadach niż wszyscy inni kupujący grunta miejskie, proszę bardzo, bo co to obchodzi prezydenta, przecież są rowni i rowniejsi, znajomi, dla ktorych obchodzimy przepisy i nieznajomi dla ktorych klody pod nogi. Takich przypadkow, gdy osoby prywatne, nie inwestorzy budowlani nabywali grunta miejskie w strategicznych punktach Elblaga jest wiele. rozumiem tych co coś tam pobudowali parterowego w Srodmieściu zamiast 4 lub 10 pietrowego, lub wydzierzawili teren pod stację benzynową, można, ale trzymać 20 lat polhekarową łąkę w samym centrum miasta nawet nie wypasając krów, . To taskie miecie dla mienia. A prezydenci wroblewski i nowak ani kiwnie palcem, bo po co się wysilać na rozmowy, negocjacje z panem od ciastek ? A jak komuś się nie podoba w miescie rzadzonym przez tych panow, to morda wkubel, lub wypad do Trojmiasta.