UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Monetę w elbląskiej mennicy wybił mincerz Marcus Philipssohn (MP), który działał w latach 1628 – 1631.W Elblągu bito wówczas grosze, szylingi, talary, dukaty. Te ostatnie na podstawie skopiowanego prawie dosłownie gdańskiego orta (srebrnej omenety)Zygmunta III wykonanego pezez rytownika Samuela Ammona. Stąd na rewersie mamy herb Gdańska prerobiony na elbląski. Piękna moneta.

An.K

Anuluj