UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

"My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor. "- mówił 5 maja 1939r. z mównicy sejmowej minister spraw zagranicznych Józef Beck. A po wybuchu wojny już 17 września uciekł z Polski do Rumunii zostawiając Polaków na pastwę losu. Honoru nie zabrał, nie był mu już potrzebny. Możemy sobie świętować rocznice powołania kolejnych podziemnych organizacji wojskowych do upadłego. Nie zapomnijmy tylko mówić kolejnym pokoleniom jak to się wszystko skończyło. Generalnie niczego to nie zmieniło; przegraliśmy wojnę, utraciliśmy niepodległość i nie podnieśliśmy się z tego do dzisiaj.

ul

Anuluj