UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

@rrrrrr - Ja znam się na rolnictwie, klimat nie różni się tam bardzo od polskiego, a w Niemczech tym bardziej różnice są niewielkie, bociany i jaskółki tam normalnie kiedyś występowały, a teraz nie ma, z resztą to nie ja sobie wymyśliłem tylko to sami naukowcy z tych krajów jak Holandia i Niemcy. To w Niemczech Federalny Urząd Ochrony Środowiska podał, że od 1980 r. zniknęła ponad połowa ptaków w Niemczech. , ,Europejska Rada Liczenia Ptaków (European Bird Census Council)w holenderskim Nijmegen porównała ich liczebność z lat 1980 i 2016.Z raportu wynika, że w Europie zniknęło w tym czasie 56 procent ptaków polnych". Niemcy-, ,Najbardziej dramatyczna sytuacja dotyczy kuropatwy i czajki, których populacje zmniejszyły się nawet o 90% w ciągu 24 lat". To gdzie te ptaki? Za to w Polsce przez kilkadziesiąt lat zniknęły 4 gatunki, ale osiedliło się 20 nowych.


Anuluj