UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Budować to mogliśmy, i zgodnie z opracowaniami 2016/17,w tym roku- np. 30 czerwca byłoby przecięcie wstęgi. Pod warunkiem, że ambitnych zaprosimy z Olsztyna. ILF proponuje, bagatela: 215 mln, 226 mln, 168 mln(tylko budowa bloku i instalacji; bez przyłączy i przebudowy sieci ciepłowniczej oraz innych). To powinno być na wstępie prezentacji, wraz z przekazem: skąd pieniądze? I wtedy powiedzielibyśmy: wystarczy tych bajek, wracajcie do siebie. Dlatego o źródłach pozyskania, ani be, ani me. .. Więc ja. EPEC środków własnych nie ma. Była cisza po pytaniu, w przeciwieństwie do EKo. EPEC jest blisko "-"(poprosiłem o Informację publiczną), albo jest na „-”. Tak szasta się tam i dlatego „przesył” kosztuje 20,8 zł/GJ (Mielec 16,1)- czy przypadkiem Klim nie wypominał tego? Trwa kolejna „modernizacja” za 30 mln (10-UE, reszta własne i kredyty). Apelowałem: oszczędzajcie. Zakładamy, że pozyska się dotację, ale jakieś 100 mln będzie potrzebne. Bank Millennium ocenia zdolność kredytową EPEC na 40 mln, PKO -50 mln. „Zastawimy”cały EPEC (100 mln); i mamy kredyt na 15 lat, z roczną spłatą ok. 10 mln. Kto je spłaci ? Otoczenie nie powstrzymało P. Prezydenta od tych 20 % cen ciepła „w dół” ? Może to przejęzyczenie ? Za dużo nie spekuluję, bo to właśnie EPEC w tym samym duchu przeciera mi drogę w swojej „ Analizie techniczno- ekonomicznej” -styczeń 2017.Pzdr.

RyszardKlim

Anuluj