UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Skoro Olsztyn to wg Ciebie wieś to czym jest Elbląg skoro wygląda dużo gorzej od Olsztyna i wszytkie wskaźniki gospodarcze, społeczne i demograficzne ma dużo gorsze od Olsztyna? Olsztyn ma swój budżet miasta, jedyne na co składają się tam ludzie z województwa to instytucje wojewódzkie i administracja. Firmy natomiast są prywatne i to one rozwijają się tam dużo lepiej jak w Elblągu. To prawda, że w Olsztynie jest wielu niezadowolonych z tramwajów, ale dlatego, że zakorkowane jest przez nie miasto. To że turyści chwalą Elbląg to prawda i to, że zasługuje na więcej to prawda, ale jak wcześniej pisałem, żeby do tego doszło to są potrzebni tutaj politycy co zadbają o interes miasta i powiatu. Są posłowie, senatorowie i co robią dla Elbląga? Wojewoda pochodzi z Elbląga, wice z Pasłęka. Co oni robią? Co robią radni wojewódzcy ws kolei nadzalewowej? To ci politycy muszą coś zrobić. Warto też wykorsucc możliwość rozbudowy jednostek wojskowych i turystyki i portu w ramach przekopu. Jakby Port zarabiał, to byłaby dodatkowa kasa dla Elbląga, bo jest komunalny. Poza tym starówka musi być odbudowywana w takim wyglądzie jak przed wojną, bo nikt nie przyjedzie oglądać zwykłych bloków. Nie pisałem też, że wojewódzkość nic nie znaczy, znaczy, ale dużo więcej znaczą mądrzy politycy, którzy potrafią się dogadać dla dobra miasta i powiatu i ściągać inwestorów, bo kasa jest z firm, podatników i turystów.