UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Można wyrazic jedynie żal, że szkoły warmińskie nie nauczyły swoich wychowanków czytac w bryle architektonicznej rzeczy cenne. Wydając "miażdzący" werdykt na konkursowy projekt ratusza mieszkańcy Elbląga zaświadczyli o sobie: dali wyraz własnie swoim gustom i brakowi zaufania jurorów, ktrórzy maja niecfo większe obycie z tym co stanowi wartość projektu architektonicznego. Elblążanie pragna mieć dworzec 'z Braniewa" na srodku miasta, zbudowany za pieniądze "unijne", to zapewne go będą mieli. Mogli mieć obiekt na miarę europejsk; obiekt, ktorego autorzy zachowali sie jak "rasowi konserwatorzy" XXI wieku. Tego rodzaju propozycje przyjmowane są entuzjastycznie na świecie; w Berlinie, ale nie Elblągu, bo mieszkancy wolą "dworzec" przypominajacy im katologowe budownictwo z czasów pruskich. Niech więc zdobi ten opus ambitne miasto i dobrze służy jej radnym, urzędnikom i ich klientom; z pewnością z wielkim sentymentem odniosą sie do niego wycieczkowicze zza odry. Gratukacje dla mieszkancow, ich radnych; no i gratulacje dla Autora wybranego (poz konkursem) dzieła!

Maria i Janina

Anuluj