UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

"Lasy Państwowe pod lupą NIK. Przychody spadają, a pensję rosną. Polityka finansowa Lasów Państwowych przejawia się głównie w podnoszeniu kosztów zarządu i wynagrodzeń oraz zwiększeniu nakładów inwestycyjnych - ustaliła NIK. Przychody Lasów Państwowych spadają, za to apanaże zarządu rosną - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w Państwowym Gospodarstwie Leśnym to 6 980 zł brutto, a w dyrekcji generalnej - 11 133 zł brutto. Polityka finansowa Lasów Państwowych zdaniem Izby przejawia się w stałym wzroście kosztów zarządu, wzroście wynagrodzeń oraz zwiększeniu nakładów inwestycyjnych. "To stwarza ryzyko nieosiągnięcia podstawowych celów Lasów Państwowych" - zauważa NIK. Te podstawowe cele to zachowanie i ochrona lasów oraz ekosystemów leśnych. " A to jest raport z 2015 roku, dziś w tej korporacji pt. Lasy Państwowe jest jeszcze gorzej. Lasy Państwowe to rozrzutny monopolista, który zbyt często eksploatuje cenne przyrodniczo obszary, za to gros jego dochodów pochłania administracja i apanaże zarządu. Ceny drewna spadały, ale leśnicy wycinali więcej i wypłacali sobie coraz wyższe pensje. Szybko rosły też wydatki na leśne drogi i siedziby urzędników, najwolniej - na ochronę lasów. (. .. )

RobertKoliński

Anuluj