UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
A moim zdaniem utrzymywanie jakiejkolwiek historii innych potomków bytujących na tych ziemiach jest przeszłością nikomu nie potrzebną po stronie Polski, wskazana lokalizacja cmentarza społeczności niemieckiej z tamtych czasów winna ponieść wszelkie koszty związane z ich sentymentalnym odniesieniem się do miejsca przodków a nie zrzucania tych obowiązków na stronę Polaków. Chwała odnowicielowi miejsca który tak naprawdę liczył na większe uznanie ze strony potomnych z zagranicy być może dalej liczy i poszukuje tym sposobem dochodu i sposobu na życie bo nie jest to jego pasją i sentymentem do miejsca a o ile takie ma nie należy mu w tym przeszkadzać niech dalej realizuje zamiary za własne pieniądze, ciekawe czy poszukuje też śladów polskości na tych terenach co jest bardziej ciekawszym zajęciem i z korzyścią Polsce i Polakom.
Real DSW