UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

W przyjętym programie zagospodarowania byłej starówki w Elblągu, nie ma procesu jej odbudowy, a jedynie budowanie nowych budynków z zachowaniem tendencji historycznej. Stąd Elbląg jest wpisany w tej kwestii do światowego programu tej formy rewitalizacji, zapoczatkowanej w Belgii i Holandii. Wszystkie światowe wydania opisują nasze miasto, uznając sposób zagospodarowania Starówki jak wyjątkowo ciekawy proces. Dziwi fakt, że krajowe wydawnictwa o tym milczą. Jedyny przekład takich publikacji na nasz język został wydany w 2015 roku w niewielkim nakładzie przez amerykański koncern informatyczny działający na polskim rynku.

Bezmiar 1

Anuluj