UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Odzyskanie niepodległosci Polski zapoczatkowali ludzie z Elblaga m. in. w Gdyni. Przylaczyl sie Lech Walesa -gdanszczanin. Odwaga swojego slowa zyskal sympatykow. Dopiero wtedy swiat dal papieza Polaka, ale nagroda Nobla przypadla czlowiekowi nie z "kosciola". Pewnie dlatego, ze stalismy sie odrealnieni i naiwni. Awaria "Charnobyl" zwienczyła koniec starej Europy. Niemcy wzmocniły sie, a Radzieccy rozpadli. I czlowiek z Sopotu mogł zostac prezydentem U. E. , dzieki temu przy mierzei powstanie wielkie przedsiewziecie. Tak wyglada wspaniala historia nas elblążan i pomorza. Dzis mamy niezalezne rzady, najlepsze. Nasze miasto jakby nie zacofanie oswiaty - spowodowane bieda regionu z wywozu cegiel do innych zniszczen powojennych - to byloby dziśswiekszym osrodkiem. Taka dola poniemiecka. Co i jak zamierzaja zrobic kandydaci do senatu, aby teraz postawic kres z tym marnotrawstwem pounijnym przynajmniej w miescie, lokalnym samorzadzie. Z Eurodeputowanych nie stad wymadrzac sie czy nad tym co robi sejm to jest tego cel, ale senatorki/y nie maja zabronione podejmowac inicjatywy swojej przynalezności terenowej. Gdzie posprzedawane mnostwo nieruchomosci z niedokonczonymi budowami, zarosniete i w smieciach, kiedy nikt za to nie odpowiada. Desperackie umowy wlasnosci dla drobnych pieniedzy nie rozwiazuja, aby ten rejon nie byl jednym z najgorszych. Nie wspominajac o szczeniackim zadluzaniu na niedochodowe uliczki i bujdy dobrobycie na resorach.

pytajcie,zebysesaminiezadawali

Anuluj