UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Jak pojmujecie patriotyzm i chodzi mi o obecne czasy, a nie przeszłość. Czy wywieszanie flagi narodowej za oknem, malowanie twarzy w barwach narodowych na mecz reprezentacji albo ryczenie hymnu na imprezach narodowych, bo trudno to nazwać śpiewem, to jego objawy. Więc ten kto tego nie robi, ale uczciwie płaci podatki, nie kombinuje lewymi odpisami, podróżuje płacąc za bilet w każdym środku komunikacji, przestrzega przepisów prawnych, segreguje śmieci, a nawet regularnie opłaca abonament RTV chociaż nie ogląda publicznej to jest czy nie jest patriotą? Aha i przestańcie mówić, że ktoś tam był czy jest wielkim patriotą. Dlatego, że to pojęcie to imponderabilia co oznacza, że nie można go zmierzyć, zważyć ani w jakikolwiek inny sposób stopniować. Po prostu patriotą się jest albo nie. Tylko jak to stwierdzić wobec konkretnej osoby i w oparciu o jakie kryteria.
olodon