UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Swoją drogą, to pani Kluge (PO) opowiada jednak polityczne i propagandowe, ale jednak banialuki, do tego kolportowane już w ubiegłym roku przez najwyższe władze PiS (PO-PiS?) i dziś przez premiera Morawieckiego oraz prezydenta Dudę przy podobnej okazji. Fakty są takie, że to właśnie dzięki doświadczeniom m. in. Powstania Warszawskiego i hekatomby jego ofiar (czy ktoś z zebranych zająknął się w ogóle w tej kwestii?), które to dla „Solidarności” w latach 1980-1981 były symbolami przegranej walki, w której ponieśliśmy ogromne straty – to między innymi ze względu na pamięć o tragedii PW „Solidarność” wyrzekała się programowo przemocy. Niektóre zaś ze wspomnianych przez panią wiceprzewodniczącą zrywów bynajmniej pokojowe nie były. Niby drobiazg, ale jak wiele mówiący o wspólnej, PO-PiSowej narracji "powstańczej" i ręka w rękę prowadzonej polityce historycznej, której efektem jest m. in. dzisiejszy IPN, że tak przypomnę przy święcie; Pisze dziś o tym np. OKO. Press w świetnym artykule pt. "Duda i Morawiecki fantazjują o Powstaniu Warszawskim: „Dzięki niemu mamy wolną Polskę”" - polecam.
RobertKoliński