UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Ten piękny zamek z chwilą ostatecznego bankructwa koncernu Schichaua i upaństwowieniu przez władze III Rzeszy zostal przejęty przez NSDAP i przeznaczony na obiekt szkoleniowy aktywistów tej partii. Z uwagi na zniszczenia wojenne, bez sentymentu wynikającego z jego ostatniego przeznaczenia, ruiny rozebrano, a pozostała jedynie stróżówka stojąca do dziś przy wejściu do parku od ulicy Mazurskiej. Natomiast istniejąca tam metalowa brama wejściowa została stamtąd zdemontowana, a po wyremontowaniu zdobi obecnie wejście na dziedziniec elbląskiego muzeum.
Zamiastinwektyw