UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Nie był Żydem, tylko Polakiem rolnikiem mój dziadek. Jego ojciec też był rolnikiem. Co ty za głupoty piszesz, że technika była słaba? Polska była 1 z 7 krajów na świecie, które produkowały czołgi i samoloty, mieliśmy tyle samo patentów co Szwajcaria. Co nie gadaj głupoty to Ty piszesz. Wyprodukowaliśmy o 5500 samolotów w II RP z czego wiele na eksport w tym do USA. Weź sobie poczytaj a Polska przegrała, bo zaatakowały ją 2 największe mocarstwa i do tego Słowacja żaden kraj by się w takiej sytuacji nie obronił to tak jakby Rosja została zaatakowana przez Chiny, Niemcy i Polskę w wojnie konwencjonalnej by nie miała żadnych szans. 7TP był najlepszym czołogiem lekkim świata miał polski wynalazek peryskop odwracalny Gundlacha i silnik diesla, który do dziś jest wykorzystywany w pojazdach wojskowych. A lotnictwo latalo aż do bitwy pod Kockiem. Hitler się spieszył z atakiem, bo Polska juz się odbudowała i miala już wybudowane kompletne fabryki zbrojeniowe jak w Stalowej Woli obecne HSW gdzie robi się Rosomaki i tam właśnie miała ruszyć produkcja nowoczesnego sprzętu, jak tych dzial plot, które już zaczęto produkować (ponad 100 sztuk) a do 1940 miało być ich znacznie więcej i to utrudniłby operacje niemieckiego lotnictwa, to samo szybkostrzelny NKM 20 mm nowoczesne dzialko już zamontowane na części TKS i właśnie z takiego Roman Orlik zniszczyl kilkanaście czołgów niemieckich. Polacy zadali Niemcom duże straty i gdyby nie Atak ZSRR to bylyby one dużo dużo większe. Samych czołgów i pojazdów zniszczyli ok 1000 Niemcom. A czołgi 9TP i 14 TP czołg pływający pzinż 130, tks-d samochody pzinż 303, pzinż lux sport, motocykle sokół, karabiny ppanc UR były tak dobre, że Niemcy i Włosi ich potem uzywali, karabin smaopowtarzalny Maroszka, działo ppanc 37 mm i 47 mm pozostałe czołgi jak R-35 i H-35 też nie były złe, najgorsze były tks i RFT-17 Vickersy z działem dawały radę. A na Helu miał powatać nowoczesne system kierowania ogniem na podczerwień. A nasze prototypy samolotów jak PZl wicher, Sum, Jastrząb i jego rozwinięcie Miś. Dodatkowo Polska kupiła już kilkaset samolotów Morane saulnier we Francji, które były nowoczesne, i w W. Brytanii i łodzie torpedowe z Włoch Cant Arione, a Polski samochód CWS T1 porównywalny z Rolls Royce'em? Dlatego Hitler się spieszył, bo wiedział, że jak te nowe fabryki zaczną produkcję i będzie dużo sprzętu w Polsce, to nie będzie mógł nas pokonać. Więc nie gadaj, że przez 20 lat mieliśmy słabe osiągnięcia.
Zen