UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

@Zen - Chyba że był Żydem, bo Polacy to raczej biedni byli, poczytaj trochę ale nie dokumentów IPN ale czegoś bardziej wartościowego. II RP to bieda i zacofanie a linia kolejowa z Gdyni, sama Gdynia i COP to tylko wyjątki. Owszem był jakiś rozwój techniki ale niewielki co dobitnie ukazała porażka wrześniowa. Dobroduszny rząd, dbający o swoich ludzi zawinął się szybko wraz z wojskowymi czego konsekwencją była brak rozkazów, rozbieżność oraz słaba łączność. Polska nie miała lotnictwa praktycznie, choć lotnicy byli waleczni jak mało kto. Połowa samolotów na lotniskach a w ogóle najlepsze były Łosie - nowoczesne. .. bombowce, nie przydatne w wojnie obronnej. Czołgi 7TP owszem fajne ale mało i to wcale nie polska myśl technologiczna. Naszym atutem w wojnie obronnej był. .. brak dróg, na szczęście dla Niemców pogoda sprzyjała i dość szybko front posuwał się ku Warszawie. Nie gadaj głupot, że Polska z powodzeniem konkurowała z kimś na świecie a argumenty, że Hiszpania czy Finlandia były biedne nie są argumentem sensownym, taki był świat dwudziestolecia, to tak jakbyś dziś mówił, że Albania czy Ukraina są biedniejsze. Daleko nam było do czołówki. Elity się bawiły a biedota wegetowała. Poczytaj "Pamiętniki chłopów" - tak było fajnie.

JacekZ.

Anuluj