UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

PS. nie wiem czy kumacie ten zabawny motyw - na jednej z okładek "magazynu myśliwskiego" było zdjęcie "myśliwego", który rozrzuca paszę w lesie - miało podkreślać jacy to dziś myśliwi są świadomi. .. - tylko wyciekł oryginał tego zdjęcia, z którego wycięto w tle ambonę (!!!). .. - i ta prawdziwa metafora dość dobrze obrazuje stan umysłowy myśliwstwa w Polsce. Nie mam nic przeciw nawet polowaniu z łuku na zwierzynę, jeśli to robi ktoś z głową i szacunkiem do atawistycznych mechanizmów, poczucia tego co robi itd. .. ale niestety - nie liczyłbym na to w tej wesołej kompanii. .. a obraz "myśliwego" który wręcz tryska cholesterolem, ma problem z przebiegnięciem 100 m a celność, że nawet potrafi spartolić strzał, kiedy nagoni mu się pod nos zwierzynę (która wtedy m. in. właśnie cierpi, przez takich amatorów) - to jest prędzej zaprzeczenie łowiectwa w tym kraju, który podobno miał taaaakie tradycje. .. a największa patola to naganianie zwierza dla tłustych hunt-turystów z Zachodu, którzy mogą tu sobie wpaść i za parę Euro ustrzelić (z nagonieniem pod nos) zwierzę, którego nie wolno im u siebie. ..

Tu-bylec

Anuluj