UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

@stara_wanna - (1) W wielu cywilizowanych krajach z powodzeniem działa przepis nakazujący przepuścić pieszego, który stoi przed przejściem. U nas prędzej czy później też zostanie on wprowadzony. I o ile w tamtych krajach te zdecydowanie bardziej rygorystyczne przepisy działają bez problemu, o tyle u nas cały czas jest problem z tak prostą czynnością, jak skupienie uwagi na przejście oraz jego otoczenie zbliżając się do niego. U nas (o zgrozo!) bardzo często przez pasy przejeżdża się w ogóle nie zauważając tego, że się przez nie przejeżdża! U nas próbuje się tłumaczyć i umniejszać winę kierowców, którzy swoim brakiem uwagi w tak niebezpiecznym miejscu udowadniają, że nigdy nie powinni otrzymać prawa jazdy. Przepis zostanie wprowadzony, ale musimy zdawać sobie sprawę z tego, że kierowcy nie zaczną go nagle, od pierwszego dnia, respektować, skoro nawet nie respektują innych, mniej rygorystycznych przepisów.

Zennon.

Anuluj